مقدمه

رمزگشایی باج افزار در کمتر از 24 ساعت امکان پذیر است. اگر سیستم شما دچار مشکل باج افزار شده است ، رفع آن را به تیم ما بسپارید چون تیم ما برای انجام این کار خبره هستیم.
آیا برای شما هم پیش آمده است که پیامی حاوی هک شدن سیستم و قفل شدن تمامی اطلاعات و درخواست پرداخت پول را دریافت کرده باشید؟! در این لحظه چه کاری می‌توانید انجام دهید؟! شاید با خود گفته باشید کاش از قبل تمامی موارد امنیتی را رعایت می‌کردید. در این مورد به هر میزان اطلاعات خود را افزایش دهید، سود می‌کنید.
بدافزار و باجگیر اطلاعات کاربران شما را در طی چند ثانیه قفل کرده و اقدام به اخاذی می‌کند. مطمئنا کاربران و اطلاعات آن‌ها برای هر مجموعه و شرکتی فوق العاده ارزشمند است.
ما در این مقاله در ارتباط با ریکاوری دیتابیس و جلوگیری از آلوده شدن به یک باج افزار مطالب زیادی در وب سایت خود منتشر کرده‌ایم. حتما نگاهی به این مقالات بیاندازید.

بازیابی فایل‌های قفل شده و رمزگشایی باج افزار

یک موضوع را به یاد داشته باشید که بهتر است یک نسخه پشتیبان از فایل‌های خود به شکل ذخیره سازی سرد داشته باشید.این به این معنی است که شما به شکل آفلاین در جایی خارج از سیستم اطلاعات را ذخیره کنید، چون بد افزار ممکن است فایل‌های بازیابی درون سیستم شما را نیز آلوده کند.
بد افزار همه اطلاعات مربوط به سیستم شما را قفل کرده و بسته به میزان خوش خوری درخواست پول می‌کند. اگر از سایت‌های نامعتبر خارجی فایلی دانلود کنید، امکان دارد در کمتر از 10 دقیقه هک می‌شوید.چیزی که مهم است به یاد داشته باشید حتی یک ریال هم به باج گیرها، پول ندهید چرا که صرفا برای مدتی اطلاعات شما را بر می‌گردانند و قسمتی از ویروس روی سیستم شما باقی می‌ماند

مهم بودن نوع بد افزار

راه حلی که برای رمزگشایی و حذف باجگیر وجود دارد، بسته به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. بعضی باجگیرها را کامل نمی‌توان حذف کرد.
اولین قدم در حذف باج گیر، شکستن قفل آن می‌باشد. این یعنی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به باج‌گیر آن را از روی سیستم پاک می‌کنید. برای این کار باید از نرم افزار به خصوص و متخصص استفاده نمائید.

حذف باج افزار

از دیگری مواردی که بعد از قفل گشایی مهم است، حذف خود باج گیر است. اگر این کار را انجام ندهید، باجگیر روی سیستم شما می‌ماند و بعد از مدتی دوباره فعال می‌شود.
حذف باج افزار نیاز به تخصص دارد و اصلا کار یک فرد با دانش عمومی نیست. اگر خود شخصا اقدام به این کار کنید و داده‌های رمز نگاری شده، پاک و یا خراب شوند، دیگر نمی‌توان از روی سیستم حذف نمود.
تیم نیک آموز ابتدا بدون دریافت هیچ هزینه‌ای و کاملا رایگان، نوع باج افزار را مشخص می‌نماید. باید معلوم گردد میزان خرابی و نوع باجگیر چیست. سپس خانواده باج افزار معلوم شود تا بهترین روش برای بازیابی اطلاعات روشن شود.
این را در نظر داشته باشید که حتی برای یک باج افزار روش‌های زیادی وجود دارد تا رمزگشایی گردد و این کار را باید به متخصصین این رشته سپرد.
در مرحله نهایی، رکوردهای دیتابیس شما یکی یکی استخراج می شود و می تواند دوباره فعالیت خود را آغاز کند.

استفاده از ابزار بازیابی باج افزار

گرچه ابزارهای مختلفی برای مقابله با باج افزار وجود دارد، اما همه آن‌ها موثر نیستند. ما این ابزار را معرفی می‌کنیم اما برای بعضی از این ابزارها شانس حذف باج افزار وجود ندارد.
ممکن است رایگان بودن این ابزار شما را وسوسه کند تا از نظر متخصصین استفاده نکنید. در حالی که این تفکر کاملا اشتباه است. چرا که اگر در فرآیند حذف باج افزار موفق نشوید، برای همیشه روی سیستم شما خواهد ماند.

 • ابزار AutoLocky:

اگر رایانه شما به ویروس Locky آلوده شد، از این ابزار استفاده کنید تا آن را از بین ببرید. در این مدل تمامی فایل‌های سیستم شما به نام Locky تغییر خواهند کرد.

 • رمزگشای Jigsaw:

این نوع باج افزار به گونه‌ای است که اگر باج پرداخت نکنید، تمامی فایل‌ها را حذف خواهد کرد. البته به راحتی این باج افزار را می‌توان حذف نمود.

 • ضد باج افزار Trend Mmicro:

از درایو حافظه فلش استفاده می‌شود تا باج افزار حذف گردد.

 • رمزگشای باج‌افزار Kaspersky:

شرکت آنتی ویروس کسپر اسکای، این رمزگشای را تولید کرده و با آن می‌توان انواع Coin Vault و Bitcryptorرا به راحتی حذف نمود.

 • ابزار Hitmanpro.Kickstart:

حتی اگر رایانه شما کاملا مسدود شده باشد، این نرم افزار با اجرا شدن روی حافظه درایو فلش کاملا باج افزار را حذف خواهد کرد.

 • رمزگشای Cisco:

این رمزگشا مربوط به شرکت Cisco بوده که باج افزار Telsacrypt را حذف می‌کند. این رمزگشا درست مانند خط فرمان عمل می‌کند.

 • رمز گشای Operation Global III:

نوعی از باج افزار به همین نام هست که فایل‌ها را رمزنگاری کرده و پسوند آن‌ها را به .exe تغییر می‌دهد. این رمزگشا برای حذف چنین باج افزاری آمده است.

 • رمزگشای Petya:

نوعی از باج افزار با همین نام است که اجازه Master boot را نمی‌دهد و ویندوز نمی‌تواند در حالت Safe mode راه اندازی شود. رمزگشای Petya می‌تواند به راحتی چنین باج افزاری را حذف کند.

 • رمزگشای UmberCrypt و HydraCrypt

نوعی از باج افزار با نام‌های UmberCrypt و HydraCrypt نیز هست که سیستم را کاملا آلوده می‌کند. این رمزگشا برای حذف این باج افزار آمده است.

بررسی چالش‌ها و راه کارهای محافظت در برابر باج افزار

راه‌های زیادی وجود دارد که از باجگیر در امان باشید. اصطلاحا در دنیای امروزه، آن را پیشگیری بهتر از درمان می‌گویند.

 • آنتی ویروس سیستم شما باید همیشه فعال باشد. حتی اگر آنتی ویروس ضعیف است، وجودش بهتر از نبودنش هست.
 • نرم افزارهای تشخیص باج گیر روی سیستم داشته باشید.
 •  ایمیل های مشکوک را هیچ وقت باز نکنید و از طریق آن هیچ فایلی را دانلود نکرده و نرم افزاری نصب نکنید.
 •  از همه فایل‌های هارد خود بک آپ بگیرید.
 •  اگر سیستم به بد افزار آلوده شد، از اتصال فلش، هارد و سایر رم‌های خارجی خودداری نمایید. چرا که تمامی این وسایل می‌تواند آلوده شود.
 •  برنامه‌های اندرویدی و حتی سیستمی را الکی و بی جهت نصب نکنید. بهتر است از گوگل پلی ویا بازار ایرانی دانلود انجام دهید.
 • از سایت‌های متفرقه خارجی نرم افزار و فایل دانلود نکنید.
 •  در پوشه اسپم ایمیل، از باز کردن ایمیل‌هایی که سندر آن مشخص نیست، خودداری فرمائید.
 • عنوان‌های جذاب در شبکه‌های اجتماعی نباید شما را فریب دهند. از استفاده آن‌ها پرهیز نمائید. روی هر لبنکی نباید کلیک کنید چرا که می‌تواند خطرناک باشد.

منتظر تماس شما هستیم!

گاهی برای سیستم‌های بزرگ اتفاقاتی پیش می‌آید که تقریبا کار از کار گذشته است و لازم است یک متخصص سیستم را بررسی و رفع نماید. پس تماس با تیم ما را فراموش نکنید، نهایتا تا 3 ساعت بعد از درخواست، پشتیبانی آغاز خواهد شد و در کمتر از 24 ساعت مشکل رفع خواهد شد.
تلفن: 17 00 07 91 – 021 داخلی 4 موبایل : 09102188747 (پاسخگویی تا 12 شب حتی روزهای تعطیل)